PZHGP

Polski Związek Hodowców Gołębi PocztowychOddział 042 Mława

042.oddzial.com
mlawa.oddzial.com

Liczba wyświetleń: 855902

Reklama

12. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych: 10-12 stycznia 2020

Formularze & Druki PZHGP

Administrator strony:
Tomek .
tel. 534882888
e-mail: tomwudar@onet.pl

Potrzebujesz stronę
oddziałową taką jak ta?
Całkowity koszt 150zł / 1 rok
Kliknij i zobacz ofertę

Wróć do poprzedniej strony...

Nasi hodowcy


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 24.11.2013

        Czołowy rodzinny tandem tak w Sekcji Mława I jak i w Oddziale Mława. Aron i Wojciech Kocięccy systematycznie plasują się na czołowych miejscach tak oddziałowych list konkursowych jak i kategoriach lotowych.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 24.11.2013

       Mistrz sezonu lotowego 2013 w Sekcji Mława II kol. Wojciech Łaciński sięgał po trofea także na poziomie mławskiego Oddziału.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 24.11.2013

      O udanym sezonie lotowym 2013 może mówić kol. Tomasz Dobrołęcki. W tegorocznej rywalizacji jego pupile wykazywały się czołowymi lokatami na listach tak sekcyjnych jak i oddziałowych. Funkcjonuje w strukturach organizacyjnych Sekcji Mława I.

 


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 13.11.2013

      Do szczególnych może zaliczyć tegoroczny sezon lotowy kol. Marek Wronka.  Swoje hodowlane zainteresowania rozpoczynał w Sekcji Mława I (w szeregi PZHGP wstąpił w 2006r.) bazując na gołębiach nabytych od kolegów z macierzystej Sekcji. W roku 2010 pojawiły się pierwsze symptomy zadowolenia po lotach gołębi młodych.

     W roku 2011 kol. Marek Wronka wespół z dwoma przyjaciółmi podjął decyzję o przejściu do Sekcji Grudusk. Decyzja okazała się na tyle trafną, iż w trzecim roku przynależności do Gruduska sięgnął po znaczące trofea. Najbardziej prestiżowym okazał się Puchar "Supermistrza Sekcji".

 


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 10.12.2012

Kol. Wojciech Skolimowski wielokrotny mistrz Oddziału Mława. Zreszony w strukturach organizacyjnych Sekcji Mława 1. Członek Zarządu Oddziału Mława.

Hodowla kol. Wociecha Skolimowskiego należy do najbardziej stabilnych i prężnych nie tylko w mławskim Oddziale ale także w Okręgu Ciechanów. Przez szereg sezonów kol. Skolimowski sięgał po najbardziej znaczące osiągnięcia w różnych kategoriach lotowych.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 10.12.2012

Kol. Piotr Ławickinależy do grona najbardzij utytułowanych hodowców w ciechanowskim Okręgu. Po zaszczytne tytuły sięgał także na poziomie Rejonu i Regionu.

Zszeszony w strukturach organizacyjnych Sekcji Żuromin należącej niegdyś do Oddziału Mława. Obecnie, po powstaniu Oddziału Działdowsko-Lidzbarsko-Żuromińskiego pełni w nim funkcję wiceprezesa ds. organizacji lotów.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 29.11.2012

Pamiątkowa fotografia hodowców Sekcji Strzegowo w trakcie spotkania podsumowującego sezon lotowy gołębi starych i młodych 2012r.

Wśród kolegów prezes Zarządu Oddziału Mława kol. Mirosław Dudkiewicz  (3 od lewej strony w pierwszym rzędzie) oraz wiceprezes ds. lotowych kol. Tadeusz Karaś i wiceprezes ds. finansowych kol. Jan Markiewicz (pierwsi z prawej strony).   


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 12.11.2012

Do najbardziej znaczących w Oddziale Mława zaliczana

jest hodowla kol. Roberta Berestowskiego, zrzeszonego

w strukturach Sekcji Mława 2.

Rok 2012 był dla hodowcy także udanym.

Jego gołębie sięgnęły po najwyższe trofeum na dystansie maratońskim oraz w rywalizacji GMP. Zdobyły także wicemistrzostwo w kategorii C oraz wicemistrzostwo w kategorii A.

Ten sam tytuł wywalczyły gołębie we współzawodnictwie olimpijskim.

 


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 12.11.2012

Inną z mistrzowskich hodowli w Oddziale Mława jest niewątpliwie hodowla Eugeniusza Pasymowskiego i Leszka Pryjomskiego. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat systematycznie sięgają po najważniejsze trofea.W roku 2012 zbobyli tytuły mistrzów w kategorii E z 50 gołębi ze spisu, Supermistrzostwie oraz rywalizacji gołębi w typowaniu.  Tytuły mistrzowskie zdobyli także w kategorii B (średni dystans) oraz kategorii D.

Po wicemistrzostwo Oddziału sięgnęli rywalizując na dystansie sprinterskim (kategoria A) oraz lotach dalekodystansowych (kategoria C).


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 12.11.2012

Cenne sukcesy w Oddziale Mława są udziałem Michała i Jana Markiewiczów. Skupieni w strukturach organizacyjnych Sekcji Strzegowo z powodzeniem rywalizują na wszystkich dystansach.  Ich gołębie systematycznie plasują sie na czołowych miejscach list konkursowych.

Rok 2012 przyniósł im wicemistrzostwo Oddziału Mława w rywalizacji gołębi rocznych, zespołu lotników oraz współzawodnictwie olimpijskim.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 12.11.2012

Mistrzowskie hodowle Wojciecha i Arona Kocięckich (od lewej) oraz Andrzeja Korycińskiego budzą uznanie, a gro zdobytych nagród w minionym juz sezonie pozwalają z optymizmemm oczekiwać kolejnego.

Wojciech i Aron Kocięccy przynależą do Sekcji Mława 1. W sezonie 2012r. zdobyli m.in. mistrzostwo w kategorii Zespół Lotników oraz rywalizacji gołębi rocznych i współzawodnictwie olimpijskim. Byli także wicemistrzami Kategiorii E z 50 gołębi ze spisu.

Macierzystą Sekcją kol. Andrzeja Korycińskiego jest Sekcja Grudusk. W prowadzeniu hodowli pomaga mu syn Kamil. W 2012r. zdobyli m.in. mistrzowski tytuł kat. A gołębi starych oraz mistrowski tytuł gołębi młodych z 50 ze spisu. Ich udziałem były ponadto tytuły wicemistrzów w kategorii D oraz rywalizacji gołębi rocznych.

 


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 12.11.2012

Pamiątkowa fotografia mistrzów Oddziału Mława w sezonie lotowym gołębi starych i młodych 2012r.  

W zaszczytnym grodnie znaleźli się m.in.: Andrzej Koryciński, Leszek Pryjomski, Mirosław Dudkiewicz, Aron i Wojciech Kocięccy, Cezary Ziębicki, Jan i Michał Markiewicz, Robert Berestowski, Jarosław Wieczorkowski, Tadeusz Karaś, Jarosław Sokół.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 26.10.2012

Pamiątkowa fotografia hodowców Sekcji Grudusk po sezonie lotowym gołębi starych i młodych 2012r.

Wśród kolegów Mistrz Oddziału kol. Andrzej Koryciński     (8 od lewej strony) oraz Mistrz Sekcji kol. Eugeniusz Binkiewicz (3 od prawej).


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 21.10.2012

W miłej, koleżeńskiej atmosferze, przy akopaniamencie muzyki i tańcu, hodowcy Sekcji Mława 2 podsumowali miniony sezon lotowy gołębi starych i młodych.

Najlepszych spośród nich - mistrzów sezonu lotowego 2012 - prezentuje pamiątkowa fotografia.

Stoją od lewej:Bolesław Jasiński, Sławomir Borkowski, Stanisław Młyński (z tyłu), Krzysztof Machalewski, Radosław Grabowski, Andrzej Jasiński (wraz ze swym następcą - pierwszy z lewej w pierwszym rzędzie), Robert Berestowski, Wiesław Lewandowski.


Data dodania (ostatniej modyfikacji): 26.03.2012

W trakcie wystawy gołębi pocztowych Okręgu Ciechanów, która w połowie grudnia 2011r. miała miejsce w Płońsku czołowi hodowcy Okręgu mięli okazję do wymiany poglądów i dzielenia się swoimi uwagami nt. minionego sezonu. Na planie pierwszym kol. Jan Markiewicz, czołowy hodowca Oddziału Mława w rozmowie z mistrzem Oddziału Działdowsko-Lidzbarsko-Żuromińskim kol. Piotrem Ławickim (pierwszy z lewej) oraz Jarosławem Wieczorkowskim z Sekcji Strzegowo.